Bukë shtëpije

 

Materiali i nevojshëm

1kg miell

1 Litër uj të vakët

½ lugë gjelle krip

1 lugë kafeje sheqer

1 lugë gjelle kfasac

1 të kuqët e vesë

1 lugë gjelle fara susami

Pregatitja,

Në një enë hedhim miellin, sheqerin, kripën dhe kfasacin.

Marrim ujin dhe fillojmë të hedhim ngadal duke përzier millin me një lugë druri, derisa bëhet një masë e njëtrajtëshme.

Pastaj mbështjellim enën me një fuculet të hollë dhe e lëmë brumin të pushoj 40 minuta.

Pastaj e ndajmë brumin në kuleç të vegjël të cilët i lyejm me të kuqët e vesë dhe fara susami.

I pjekim në temperaur 170 grad celsius rreth 30 minuta.

 

Ju bëfshin mirë.

Gentiana Kuqi Tishukaj

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s